יום ד', יז’ באייר תשע”ט
במגילה אנו מצווים לעשות אותם ימי משתה ושמחה. איך עושים זאת?
קרא עוד...
מתוך שיעורה של הילה וינטר לכבוד טו' בשבט ופרשת בשלח. נלמד מהאילנות על האמונה והתעוררות הלב שחבויה בימים הללו.
קרא עוד...
המשמעות של יום הזיכרון ויום העצמאות, כמו כל חג ומועד בשנת המדרשה, מתעצמת.אלו ימים משמעותיים וחוויתים. במיוחד בשל מיקומה המיוחד של המדרשה, בגולן, מקום של קרבות וגבורה במלחמות ישראל.
קרא עוד...
צום עשרה בטבת, המציין את תחילת המצור על ירושלים, הוא אחד מארבעה ימים בשנה, המציינים לנו תקופות בהיסטוריה היהודית. מלבד זאת, התרחשו בסמוך ליום זה, אירועים קשים נוספים. הרב עמוס שושן סוקר אירועים אלו.
קרא עוד...
גבורה יכולה להתפרש בכמה צורות: התמודדות, התחלה חדשה, אומץ, יציאה מדפוסי התנהגות נורמטיביים וכו'..."ברוך אתה... עוזר ישראל בגבורה."
קרא עוד...
נרות החנוכה מזכירים לנו שאנו פח שמן טהור. הם מחברים אותנו לגבורת טהרת הבית של אבותינו הקדושים. דבריו של הרב חי באב"ד, ראש המדרשה לכבוד חנוכה
קרא עוד...
חנוכה עומד על פתחנו, החג הארוך ביותר. עלמה קבעו חג כזה ארוך?הרב עמוס בדש משיב על כך.
קרא עוד...
כל ימינו, אנחנו חיים במתח המתמיד שבין הביטוי האישי שלנו לבין ההתבטלות בפני הרצון האלוקי. נהג משאית קטנצ'יק יושב אצל כל אחד מאיתנו עמוק עמוק בפנים וזורק מידי פעם הערות "בשביל מה זה טוב?" איזה הגיון בזה? תפסיק עם השטויות, קח הכול בקלות, אפשר לחפף... העיקר האווירה...
קרא עוד...
אחת מבוגרות המדרשה, שהמשיכה את לימודיה באוניברסיטה, מתלבטת כיצד עליה לנהוג כשהיא שומעת מפי מרצים דעות שונות מהדעות שעל פיהן התחנכה, ואין היא "מסתדרת" איתן בהיותן שונות וכפרניות, עובדה שכנראה מצויה מאד בתחום הלימוד שלה. האם להגיב ולהתווכח? האם להתעלם?
קרא עוד...
על גידול ילדים. עצות מעשיות לתחושת השחיקה היומיומית מאת הרב חי.
קרא עוד...
מדרשה תורנית לבנות
בוגרות נוב מספרות
מדרשה לבנות אולפנה
מדרשה לבנות שרות לאומי
מאמרים
הווי וגיבוש מדרשת נוב
נוב - מערכת שעות
נוב צוות המלמדים
תרומות
הפייסבוק של מדרשת נוב
אירוח ונופש בפסח ובקיץ