יום ש', טו’ בניסן תשע”ט
לפני שירותך- בואי למדרשה !"אז למה ללמוד במדרשה מיד אחרי התיכון, מה זה כבר תורם?" קושיה של מתלבטת האם ללמוד במדרשה לפני השירות או לדחותו לאחר השירות. "אולי לוותר- ולא ללמוד בכלל?"
תגיות: מדרשה לבנות שרות לאומי, מדרשה לשרות לאומי, מדרשה מומלצת לבנות שרות, מדרשת נוב לבנות שירות לאומי, שרות לאומי - מדרשה, מדרשה לפני שרות צבאי

בע"הלפני תחילת השירות הלאומי או הצבאי - בואי למדרשה !"אז למה ללמוד במדרשה מיד אחרי התיכון, מה זה כבר תורם?" קושיה של מתלבטת האם ללמוד במדרשה לפני שירות לאומי או לדחותו לאחר השירות. "אולי לוותר- ולא ללמוד בכלל?"ביני לביני הרהרתי בשאלה האמתית. מה תחולל שנה זו?ישנן בנות שהלימוד ההעמקה והעיון הם בקשה נפשית עמוקה ופנימית. הן מסיימות פרק בחייהן ומרגישות צורך עז לדבוק בתורה כמגמת חיים. לעומתן, יש שמסתפקות במה שלמדו ובמה שיודעות ובכל זאת רוצות להתנסות בחוויה אחרת. המעטפת המדרשתית קורצת להן. השוני במקום, הדינמיקה הפנימית השונה, יכולת הבחירה, החברויות החדשות והדמויות המלמדות. הכול חובר למשהו גדול שבאינסטינקט מכוון לפרק חיים קצר אבל שונה ומכריע. האם כדאי לעשות זאת בשנה שלפני שירות לאומי?ובכן, מניסיון תלמידותיי שהגיעו למדרשת נוב, ומהתבוננותי בתהליך התפתחותן, למדתי מספר דברים ברי חשיבות: בנות אחרי תיכון מגיעות בוסר, עולם ההשקפה שלהן אינו מגובש. הנפש עדין עומדת ותרה אחרי שורשה וכל רוח עלולה לזעזעה. הנשמה מבקשת תעצומות והכוונה להכיר את עצמה, אישיותה, יכולותיה וכישרונותיה. והעיקר היא מחפשת מישהו חיצוני שיאיר לה את דרכה וקבוצת תמיכה שתשמש כעוגן בחיים. בפשטות, לעבות את היסודות שלאורן התחנכה. לאשש אותם ולייצבם. ובמיוחד ללמוד איך אפשר לקיים חיים מלאים בתורה ובעשיה. בלי סתירה פנימית .בשאיפה להרמוניה. אז מה קורה במדרשה?לומדים באופן מכוון ורוכשים כלים איך להתמודד עם העולם "המזופזפ" שבחוץ. לומדים באופן עקיף איך לא לוותר לעצמנו ואיך לדרוש מעצמנו את הכי טוב במצב האישי הנתון. ומבררים מה הם חיים של שליחות למען כלל ישראל. ואז, מתייצבים בשלים לשרות צבאי או לאומי משמעותי והכל נראה אחרת. עולם הערכים מובנה .האישיות יותר מגובשת, יש טעם קדושה ואור גדול בכל העשייה וברזומה, שנה משמעותית ומדהימה שהיא מתנה לחיים.