יום ג', כב’ בסיון תשע”ט
מתעניינת יקרה,אם טרם היית אצלנו, ואת מעוניינת בלימוד מעמיק לשנה הבאהמוזמנת בחודש הקרוב, רגע לפני ששנת הלימודים במדרשה מסתיימת,לבוא ולהכיר מקרוב. ליצירת קשר אורלי 0502007939
קרא עוד...
שיעור בנושא" משנכנס אדר מרבין בשמחה"מבוסס על פי שיעורה של הילה וינטר, מדרשת נוב
קרא עוד...
ימי ההיכרות במדרשה שלנו בתוכנית:שיעורים מפי רבני המדרשה, היכרות עם הבנות וראיון. ברוכות הבאות!
קרא עוד...
15 תשובות של בנות לשאלה "עם מה היית רוצה לצאת אחרי שנת מדרשה?"
קרא עוד...
מדרשה תורנית לבנות בנוב, 22 שנות לימוד תורה לבנות' בוגרות יב' ובוגרות שירות. מדרשה שהיא משפחה, אוהבת ותומכת. צוות ותיק ומנוסה במציאות החיים ובהקניית ערכים וכלים בדרך התורה. בתום שנת הלימודים תצאי מהמדרשה מגובשת ומחוזקת לקראת השלב הבא בחייך, שירות, לימודים ובניית קן משפחתי איתן, מתוך עוצמה פנימית עליה אנו שמים דגש רב. הצטרפי אלינו. התקשרי עכשיו לאורלי 050-2007939 או למשרד 04-6762594 ובואי לבקר את משפחת מדרשת נוב.
קרא עוד...
מדרשה תורנית לבנות, מדרשת נוב, מדרשה רבת פעילות, חברתית ותורנית. המדרשה מציידת כל בת בכלים איכותיים להמשך דרכה להצלחה בחיים, הצלחה בחיי בנישואין ובחיי המשפחה והילדים, בחיי חברה עשירים. בת יקרה, הצטרפי אלינו, למשפחת מדרשת נוב, התקשרי עכשיו לאורלי 050-2007939
קרא עוד...
מצאתי את עצמי ביום שישי על קו 966 בדרך לשבת מחזור. הנסיעה אותה נסיעה כמו תמיד. אותו אוטובוס, אותו כביש, אותה אווירה. אך משהו אחד היה שונה. הרגשתי את ליבי פועם בחוזקה, מערבולת בבטני ונשמתי עולה ויורדת. לא הבנתי מה עובר עלי. מה זו ההרגשה המוזרה הזו? הבנתי- אני מתרגשת. הרבה זמן לא התרגשתי כל כך מנסיעה פשוטה באוטובוס. בעצם, זו לא סתם נסיעה. אני בדרך לנוב.
קרא עוד...
מה יותר טוב מאשר בוגרות המדרשה מספרות את התחושות והרגשות, מספרות על השנת הלימוד שתרמה רבות לגיבוש והבנת האישיות הפנימית שלהן. ובניית עולם של תורה.
קרא עוד...
לפני שירותך- בואי למדרשה !"אז למה ללמוד במדרשה מיד אחרי התיכון, מה זה כבר תורם?" קושיה של מתלבטת האם ללמוד במדרשה לפני השירות או לדחותו לאחר השירות. "אולי לוותר- ולא ללמוד בכלל?"
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
מדוע כל כך חשוב לבנת שמסיימת אולפנה ללמוד במדרשה? שינוי כיוון! שנות הלימוד באולפנה מתאפיינות בלימוד ולקיחת נטל החיים בקלילות. השהיה במדרשה תורנית מצביעה כאמור על שינוי כיוון, כאן במדרשת נוב, נותנים לכן כלי עבודה לאושר והצלחה בחיים, מתוך עולם תורה. הצטרפי למשפחת מדרשת נוב, התקשרי עכשיו לאורלי 050-2007939 או למשרד 04-6762594
קרא עוד...
דווקא עכשיו אחרי שכבר התחלת להתחכך עם החיים ואת יודעת לחוש את כובדם, אחריותם ומנסה למקם את עצמך בהם, "פסק זמן" לא יזיק.
קרא עוד...
קרא עוד...
חנוכה עומד על פתחנו, החג הארוך ביותר. עלמה קבעו חג כזה ארוך?הרב עמוס בדש משיב על כך.
קרא עוד...
כל ימינו, אנחנו חיים במתח המתמיד שבין הביטוי האישי שלנו לבין ההתבטלות בפני הרצון האלוקי. נהג משאית קטנצ'יק יושב אצל כל אחד מאיתנו עמוק עמוק בפנים וזורק מידי פעם הערות "בשביל מה זה טוב?" איזה הגיון בזה? תפסיק עם השטויות, קח הכול בקלות, אפשר לחפף... העיקר האווירה...
קרא עוד...
על גידול ילדים. עצות מעשיות לתחושת השחיקה היומיומית מאת הרב חי.
קרא עוד...
מוצ"ש פרשת שלח, התאספו בנות וצוות המדרשה למפגש סוף שנה. היה מרגש ומיוחד
קרא עוד...
מדרשה לבנות, סרטון בו תתרשמו מחוות דעת הבנות המספרות את החוויה - המתנה הענקית שקיבלו בשנה בה היו במדרשה. אני מאמין - דבר הרב חי ראש המדרשה.
קרא עוד...
מי שמכירה את המדרשה בנוב תראה שהמערכת כמעט ואינה משתנה משנה לשנה.אך אין זה נכון.כי מי שבונה את המערכת האמיתית. אלו הבנות שמשקיעות את זמנם ועצמיותן בלימוד בבית המדרש.הרבנים וצוות המדרשה מעניקים את מיטב כוחם ורצונם ללמד ולהטיב עם הבנות.לך- נשאר לפתוח את הלב ולקבל. ולהתקדם..."אין אדם קונה שום מהלך, כי אם מתוכיותו, מעצמותו הפנימית, ולא ממה שבא לו מבחוץ.כי המקרים (=החיצוניים) אינם מולידים את האושר האמיתי. אבל הלא התורה והמצוות הן עצמיות האושר, והם באות מחוצה לו? אומנם כאשר נתבונן נמצא, שכל אחד משיג מהתורה והמצוות, רק מה שצפון בפנימיותו"(הראי"ה קוק)
קרא עוד...
שנה חדשה. בית מדרש מתחדש.
קרא עוד...
מדרשת נוב - מערכת לימודים עשירה, מערכת השעות מקיפה את כל תחומי החיים, באוהלה של תורה. מלמדים מנוסים בהוראה, ובאורחות החיים, בעלי יכולת נתינה ואכפתיות מעבר לשעות הלימודים. בימי הכרות נפגיש אתכן עם מורי הדרך שלנו, כולנו ביחד אתכן בדרך להצלחה.
קרא עוד...
צוות המלמדים במדרשת נוב, מורי דרך ידועים ומנוסים, הן באורחות החיים והן בדעת תורה.
קרא עוד...
להיות שותפים להגשמת הרעיון, לימוד תורה לבנות היקרות, שתורם ישירות לבניין המשפחה ובניין עם ישראל!
קרא עוד...
תנו לנו לייק, שתפו את החברות שלכן
קרא עוד...
מדרשת נוב נמצאת במושב נוב אשר ברמת הגולן. במרחבים הפתוחים והירוקים בקצה היישוב. בקרבת מעינות ומסלולי טיולים
קרא עוד...
מדרשה תורנית לבנות
בוגרות נוב מספרות
מדרשה לבנות אולפנה
מדרשה לבנות שרות לאומי
מאמרים
הווי וגיבוש מדרשת נוב
נוב - מערכת שעות
נוב צוות המלמדים
תרומות
הפייסבוק של מדרשת נוב
אירוח ונופש בפסח ובקיץ